Demdaal z.s.

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home
Akce 2017


Listopadové tvoření

Email Tisk PDF

 

Cestopisy v Chelčicích

Email Tisk PDF

Aktualizováno Sobota, 28 Říjen 2017 21:35
 

Pozvánka do Strunkovic

Email Tisk PDF

Aktualizováno Úterý, 05 Září 2017 21:56
 

Noc kostelů Strunkovice nad Blanicí

Email Tisk PDF

V pátek 9. června byl v rámci Noci kostelů otevřen i chrám svatého Dominika ve Strunkovicích nad Blanicí. V úvodu rozezněly chrámový prostor hudební skladby v podání žáků ZUŠ Vlachovo Březí pod vedením Tatjany Tláskalové. Naši mladí umělci připravili pro posluchače nádherný koncert a odměnou jim byl veliký aplaus. Po skončení hudebního vystoupení následovaly komentované prohlídky kostela - po skupinkách, jednotlivě, podle zájmu jak kdo chtěl. K dispozici byli fundovaní průvodci a nabídli možnost seznámit se podrobně s interiérem, s okolím kostela, s kostelní zahradou i věží. Zájemci si mohli zkusit zahrát na varhany a podívat se do míst, která nejsou běžné přístupná. Doprovodná výstava fotografií přiblížila obrazem vybraná místa ve Strunkovicích -  pro srovnání dříve, dnes a do budoucna. Během večera probíhala tvořivá dílna a vyráběly se drátované lampičky. Po setmění jsme ve světelném průvodu společně prošli jednotlivá zastavení křížové cesty v modlitbě za sebe navzájem a za celou naši obec. Průvod pak dále pokračoval od kostela ven přes městečko a symbolicky tak nesl světlo do každého domu.

Noc kostelů je již tradiční každoroční celorepubliková akce, která zve každého do prostor, které po staletí budovali, ochraňovali a zvelebovali naši předkové v naději a víře, že společenství a vzájemné dobré vztahy jsou nosnou linií lidského života. A tohle poselství je teď předáno nám.

Fotky

Aktualizováno Středa, 28 Červen 2017 22:28
 

Velikonoční dílna

Email Tisk PDF

Velikonoce nás inspirovaly k tvorbě kraslic a dalších dekorací tak, abychom si mohli vyzdobit své příbytky a připravit tak slavnostní atmosféru pro následující svátky. Svátky, které nám každoročně znovu připomínají strastiplnou cestu, těžkosti a bolest a zároveň radost a naději.

Fotky

Aktualizováno Středa, 28 Červen 2017 22:29
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL